Проект «Підтримка та захист…

Проект «Підтримка та захист прав дітей - інвалідів»

Громадською організацією «Курахівський центр місцевого економічного розвитку» з 01.02.2017 року по 31.05.2017 року був реалізований проект «Підтримка та захист прав дітей - інвалідів» який реалізувався в рамках фінансування малого гранту проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», за фінансової підтримки Європейського Союзу, представництво в Україні. Конкурс в Донецькій і Луганській областях адміністрував Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України». Всеукраїнське адміністрування здійснювала громадська організація «Центр «Жіночі перспективи».

Цей проект дав можливість дітям з інвалідністю міст та сел Мар’їнського району пройти соціальну адаптацію, реалізувати свої творчі здібності, отримати шанс вести активний спосіб життя, частково інтегруватись у соціальному житті суспільства, а їх батьки дізналися про права та обов'язки сімей, отримавши інформаційну, консультативну допомогу, обмінявшись досвідом роботи з питань їх прав та свобод з Сокальською районною асоціацією інвалідів Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»,  а також перевтілились на активного учасника реабілітаційного процесу. Тим самим, була проведена робота по об’єднанню міжрегіональних громадських організацій для вирішення спільних ініціатив у громаді, стосовно проблем дітей з інвалідністю у сучасному суспільстві.  Також була надана соціальна підтримка та правова допомога батькам, що мають дітей з інвалідністю, забезпечено їх інформацією про рівні можливості у житті, побуті, відпочинку з усіма членами суспільства, об’єднавши батьків в групи самодопомоги.

В рамках проекту дітям з інвалідністю старшої вікової групи та їх батькам була проведена соціально – культурна програма: екскурсія до музею Сергія Прокоф'єва в с. Сонцівка Покровського району, Донецької області та екскурсія до центру українського козацтва – Запорозька Січ, що знаходиться на острові Хортиця в місті Запоріжжі, який є державним історико-культурним заповідником.  Проведено тренінги для працівників організації та батьків дітей з інвалідністю, а також круглі столи з представниками органів місцевого самоврядування, громадських організацій, соціальних служб. Представники цільової групи проекту отримали інформаційну, методичну підтримку та практичні поради щодо підтримки та захисту прав дітей з інвалідністю, у вигляді брошур, буклетів та плакатів.

Завдяки цьому проекту, діти подолали труднощі розвитку, засвоїли побутові та соціальні навички, розвинули свої здібності, набули особистий досвід в оточуючому середовищі і досягли цього власними зусиллями; повністю або частково інтегрувались у соціальне життя суспільства. Батьки усвідомили суть проблем своїх дітей, оволоділи методикою виконання індивідуальних реабілітаційних програм, перетворилися на активного учасника реабілітаційного процесу і на цій основі досягли прогресу в подоланні вад дитиною в її інтеграції у дитячий колектив та суспільство.

Выполнено 01.02.2017