Економічне і соціальне…

Економічне і соціальне відновлення Донбасу

Економічне і соціальне відновлення Донбасу

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ НАЦІЙ (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, яка тісно співпрацює з усіма верствами суспільства та допомагає країнам розбудовувати спроможність протистояти кризам, розвивати та підтримувати економічне зростання, спрямоване на покращення життя кожної людини.

На сьогоднішній день важливим об’єктам інфраструктури в Донецькій і Луганській областях завдано величезної шкоди. Якість державних послуг і доступ до них істотно погіршилися. Безпосередні пошкодження підприємств, житлових об’єктів і транспорту в регіоні позначаються на економіці, а у довгостроковій перспективі матимуть наслідки й для засобів до існування. Безробіття серед населення постконфліктних районів Донбасу, як очікується, зростатиме, а можливості щодо отримання доходу скорочуватимуться. Крім того, очікується, що після закінчення збройного конфлікту до регіону повернеться багато внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Щоб відновити нормальне життя у місцевих громадах, до яких вони повернуться, необхідно створити нові економічні можливості, для чого слід забезпечити здійснення ефективних заходів економічного і соціального відновлення. ПРООН та Уряд Японії надали одну з таких можливостей – участь у проекті «Економічне і соціальне відновлення Донбасу».

Загальна мета проекту – підтримати економічне відновлення на місцевому рівні та покращити умови життя шляхом створення можливостей щодо зайнятості та отримання доходу, а також посилити здатність постраждалого населення Донецької та Луганської областей до працевлаштування і його життєстійкість.

В рамках цього проекту р озроблено та запущено Програму з розвитку бізнес-інфраструктури: 19 інституцій, що сприяють розвитку бізнесу на території Донецької та Луганської областей (бізнес-центри, коворкінги, агенства місцевого економічного розвитку, тощо) відібрано та отримають гранти для розвитку.

Однією з таких інституцій є Агенція регіонального розвитку Кам’янка-Бузького району Львівської області, яка отримала грант та реалізовуватиме проект « Економічне відновлення міста Курахове через розвиток малого і середнього бізнесу».

Основним завданням цього проекту є відновлення економічного потенціалу та забезпечення сталого розвитку м. Курахове Донецької області шляхом розвитку малого та середнього бізнесу, самозайнятості мешканців міста, внутрішньо переміщених осіб та тих, які повертаються до місць постійного проживання. Основний вид діяльності – надання підтримки місцевому бізнесу у вигляді бізнес-послуг, пільгової оренди робочих зон та виставкових площ, поширенні та комерціалізації знань, консультативної, правової та інших видів допомоги.

Партнером Проекту виступає Громадська Організація «Курахівський Центр Місцевого Економічного Розвитку» , на базі якої і працюватиме Ресурсний центр розвитку бізнесу. Консорціумом партнерів буде реалізовано ряд комплексних заходів для стимуляції розвитку малого бізнесу в місті, залучення нових інвесторів та активної промоції міста в регіоні.

Опубликовано 20.10.2015